Přišel jsem tuhle onehdá na plné parkoviště kde jsem měl zaparkováné autíčko a když jsem přišel blíž, málem jsem omdlel a pokoušel se o mě infarkt. Levé zrcátko bylo vyhnuté a sklíčko mi viselo naštěstí na dvou drátkách od vyhřívání. Asi si dovedete představit, jak jsem nadával. Pokoušel jsem se sklíčko vrátit do původního místa, leč marně. Po uklidnění v garáži jsem celé zrcátko rozebral a tady jsou fotky a postup jak jsem si to opravil:

červené šipky - úchytky zrcátek
zelené šipky - se zacvakávají konektory na el. ovládání zrcátek
modré šipky - vyhřívání zrcátek

Tak toto jsou ty čudlíky, co mají držet zrcátko. Tak to vynálezci od Forda moc dobře nevymysleli!!!

Vyřešil jsem to takhle. Použil jsem 2 šroubky 4x25 a 1 šroubek 4x30. Podložky a matičky, tělo zrcátka s motůrkem jsem vychýlil u dírek, jde to ztuha, ale jde to. Šroubky jsem protáhnul dírkama a dal podložky, matičky a utáhl.

Povolil jsem tři vruty a celý kryt zrcátka vysunul. Sundal jsem kleštěma čudlíky (moc nedržely).

Místo nich jsem tam zasunul bužírku z obyč trojlinky, ze které jsem vytáhl dráty. Kabel jsem přilepil vteřinovým lepidlem.

Po zaschnutí lepidla na bužírce jsem konce šroubků trochu zpiloval do špičky, aby šroubky šly lépe zasunout do bužírek, několikrát jsem zkusil zrcátko do bužírek zasunout a vysunout a perfektně drželo. Sklo s motůrkem jsem vyndal, nasadil na kloub kryt a přišrouboval. Nasadil jsem kablíky od vyhřívání a ovládání motůrku a nakonec naposledy nasunul zrcátko na bužírku a problém byl vyřešen!!!

Tak pánové. Doufám, že tento problém ze zrcátkem mít nebudete a když jo, tak snad vám tento návod trochu pomůže ho vyřešit, anebo ještě líp, najít lepší způsob opravy. Hlavně bych ale řekl, že ušetří vaši peněženku, protože u Forda by určitě chtěli vyměnit celé zrcátko a to by byla palba.

Jěště můžu napsat, že jelikož mé FoFo nemá hagusy, tak na ně šetřím a samozřejmě se s vámi podělím o zkušenost při jejich nasazování. Ptal jsem se u Forda, montáž by stála 2500 kč, tak si to zkusím nasadit sám, protože jak říkal můj mistr na učnáku - všechno jde, jenom malé děti se musí nosit, ale hlavně se musí chtít. Tak já chci.

Mnichy z Ústí nad Labem (mnichy@centrum.cz)